Permanentný makeup

Permanentný make-up je metóda dočasnej pigmentácie pokožky, pri ktorej sa farebný pigment vpravuje do hĺbky len 0,3-0,6mm. Preto je trvanlivosť permanentného mejkapu dočasná, a to podľa intenzity použitej farby od 18mesiacov do 5rokov. Výsledný efekt je závislý aj od kvality požitých pigmentov a samozrejme od estetického vnímania kozmetičky, ktorá vám permanentný mejkap robí. Keď po čase farba pigmentu vybledne, je potrebné ju „oživiť“. Na oživenie sú v našom salóne zľavy 30-50% podľa toho, po akom čase sa oživenie robí.

V Salóne Galaxy ponúkame:

  • permanentý mejkap obočia čiarkovanou metódou
  • permanentý mejkap horných a spodných očných liniek
  • permanentý mejkap pier, a to buď iba kontúru alebo aj tieňovanie, čiže zapustenie farby do pier.

Obočie tetujeme výhradne čiarkovou metódou, pretože takto upravené obočie pôsobí oveľa prirodzenejšie, ako máte možnosť vidieť na záberoch v našej fotodokumentácii. Je ale potrebné si uvedomiť, že životnosť čiarkovaného obočia je spravidla len 18-24mesiacov u svetlých a stredne hnedých odtieňov a 3-3,5 roka u tmavých odtieňov, ak pridávame čierny pigment u veľmi tmavých typov žien tak je obočie pekné aj 4-5rokov. Dôležité je tiež či máte aj vlastné chĺpky (vtedy obočie dlhšie vydrží bez oživenia) alebo nemáte žiadne vlastné chĺpky. Na obnovenie (oživenie) farby ponúkame zľavy 30%- 50%.

Vždy sa snažím, aby výsledný efekt pôsobil čo najprorodzenejšie, bez ohľadu na to, či ste "bleduľka", plavovláska, brunetka ai tmavovláska. Obočie musí vystihnúť vašu osobnosť a dotvoriť celkový výraz. tváre.

Očné linky horné tetujeme čiernou farbou pomedzi riasy čo najbližšie k oku, tvar a hrúbku zvolíme podľa typu oka. Dolné očné linky robievam čiernou alebo tmavohnedou farbou, podľa toho, či potrebujeme výraznejšie alebo menej výrazné linky.Životnosť očných liniek je spravidla 4 a viac rokov.

Pery vydržia obvykle tiež viac ako 4roky. Ak trpíte na herpes, zvážte tetovanie pier, pretože malé jazvičky, ktoré po herpesoch ostali,aj keď ich voľným okom nevidíte, komplikujú hojenie a prijímanie pigmentu a spravidla nie je výsledok taký pekný ako očakávame. Ak máte pekný tvar pier a chcete ich len jemne zvýrazniť, stačí vám len jemná kontúra pier. Ak ale potrebujete upraviť nesúmerný tvar, prípadne chcete pery trochu zväčšiť, musíme robiť aj tieňovanie.

Ako postupovať, keď chcete permanentný make-up v Salóne Galaxy?

 Zavolajte a dohodnite si termín. Samotnému tetovaniu predchádza tzv. prípravná fáza. Pozostáva z predkreslenia doporučeného tvaru a výberu vhodného odtieňa farby. Zohľadňujeme pri tom množstvo faktorov, napr. vek, prostredie, v ktorom sa pohybujete a práca, ktorú robíte, vaša osobnosť - či ste konzervatívna, extravagantná, športový typ a pod. Ďalšie faktory sú váš farebný typ, tvar očí, nadočnicových oblúkov, tvar nosa, mimika... Až potom, keď tvar schválite a spĺňa všetky kritériá, pristúpime k samotnému tetovaniu. Na zmiernenie citlivosti kože používame veľmi účinné anestetické krémy, takže bolesti sa nemusíte obávať..

Ako dlho trvá samotné tetovanie?

Obočie 30 - 35 min., očné linky horné aj dolné  pribl.15min jedno oko. Pery sú najnáročnejšie, ak robíme len kontúru trvá to obvykle 20min, ale ak robíme aj tieňovanie, zaberie nám to pribl.40min.

Permanentný make-up ceny:

Názov úkonuCena
Obočie 150 EUR

Horné očné linky podľa hrúbky                    

60 EUR

80 EUR

Dolné očné linky 40 EUR
Pery - kontúra  100 EUR
Pery + tieňovanie 150 EUR
   
OŽIVENIE FARBY DO 2 ROKOV 50% zľava
OŽIVENIE FARBY OD 2 DO 3 ROKOV 40% zľava
OŹIVENIE FARBY PO VIAC AKO 3 ROKOCH 30% zľava

 

Čo môžete očakávať po permanentnom make-upe?

Tetovanie obočia a pier spôsobí mierny opuch a začervenanie zhruba na 2 hodiny. Oči bývajú opuchnuté a citlivé aj 3dni. Na podporu hojenia sa budete riadiť  pokynmi, ktoré vám dáme v písomnej podobe u nás v salóne.. Permanentný make-up môžete absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr 1 mesiac pred dovolenkou pri mori alebo mesiac po dovolenke, keď"vyblednete" a vráti sa vám prirodzená farba pokožky.

3 dni po tetovaní pier nedoporučujem letieť lietadlom (kvôli herpesu), ak chcete permanentný mejkap očných liniek alebo obočia, nefarbite si obočie a riasy u kozmetičky min. 3 dni  pred tetovaním.

Oprava zle spraveného permanentného make-upu

Ako dlho trvá hojenie?

Normálne trvá hojenie 5-7 dní. Potom sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva , cez pigmentovanú časť narastie nová kožička - dôsledkom čoho je odtieň po vyhojení o niečo svetlejší a prirodzenejší. V našom salóne poskytujeme nárok na bezplatnú korekciu do 6 mesiacov po tetovaní - doporučujem prísť na korekciu najskôr po 3 mesiacoch. Treba si uvedomiť, že jedna korekcia je vždy nutná, aby bol výsledok práce perfektný.

Ak máte ešte ďalšie otázky týkajúce sa permanentného make-upu, radi vám na ne zodpovieme osobne, telefonicky alebo e-mailom. Tešíme sa na vašu návštevu.